10 клас

Підручник "Інформатика 10 клас"(за новою програмою)

Урок "Безпека в Інтернеті" (презентація)

ТЕМА 3. Системи керування базами даних

Презентація "Зв'язки між записами та таблицями"

ТЕМА 2. Моделі та моделювання



Програма Gran1 (завантажити)



Інфографіка (презентація, тест в форматі mtf)

Візуалізація трендів даних (презентація, тест в форматі mtf, заготовки до уроку)

Візуалізація рядів даних (презентація, тест в форматі mtf, заготовки до уроку)

 основи статистичного аналізу даних  (презентація)

Поняття моделі, комп'ютерне моделювання (презентація)

Моделювання (відео)


Абсолютне і відносне посилання на комірки у математичних виразах

Типи адресації

В Excel розрізняють два типи адресаціїабсолютну та відносну.
Відносні, абсолютні та змішані посилання
Копіюючи формули, треба враховувати, що посилання вигляду А5, С12 є відносними. Тобто вони задають координати інших комірок відносно комірки, яка містить ці посилання. Якщо, наприклад, формула =А5*Взаписана в комірці С5, то це означає, що число в даній комірці буде обчислюватися як добуток двох сусідніх комірок, розташованих безпосередньо зліва від неї. Тому, якщо скопіювати цю формулу в комірку С6, то там вона набуде вигляду =А6*В6, а в комірці G1 та ж формула буде виглядати як=E1*F1.
У випадках, коли при копіюванні формул координата рядка або стовпця повинна залишатися незмінною, перед ними вказується символ $. Наприклад, посилання $V$7 називається абсолютним, оскільки при його копіюванні ні координата стовпця, ні координата рядка змінюватися не будуть і посилання усюди буде виглядати саме як $V$7.
У змішаних посиланнях зафіксована тільки одна з координат, наприклад, у посиланні $C12 стовпець С залишається фіксованим, а номер рядка при копіюванні змінюватиметься. У посиланні А$9 фіксованим залишається рядок 9, а позначення стовпця змінюватиметься.
Якщо клацнути мишкою по комірці, то в формулу спочатку вводиться відносне посилання. Для того, щоб перетворити його в абсолютне або змішане посилання, треба натискати клавішу F4 доти, доки символи не розташуються у ньому належним чином.
Приклад 1:Обчислити необхідні економічні показники (податок = 15%)
3
Відомість заробітної плати
4
Табельний номер
Прізвище, ім’я, по батькові
Оклад, грн
Інші
заробітки,
грн
Пода­ток, грн
Сума до
виплати,
грн
5
6
7
0042
Іваненко І.І.
940
300


8
0034
Грищук Т.Р.
850
200


9
0045
Руденко Г.М.
750
420


11
0027
Соколов Ф.П.
1050
150


11
0056
Тищенко Ф.Д.
950
250


12
Всього






Створення імен діапазонів

Ім’я діапазону може бути задане безпосередньо у полі імені рядка формул. Для цього виділіть потрібний діапазон клітинок, перемістіть курсор миші у поле імені та клацніть нею, замініть представлену тут адресу відповідним ім’ям і натисніть клавішу <Enter>. Присвоєне ім’я буде відображене у полі імен і додане до списку імен.
Інший спосіб іменування діапазону: виділіть потрібний діапазон клітинок та виконайте команду «Вставка\Имя\Присвоить», введіть відповідне ім’я у поле «Имя» вікна діалогу «Присвоение имени». Вказане вікно можна також активізувати сполученням клавіш <Ctrl+F3>.

Немає коментарів:

Дописати коментар